czwartek, Lipiec 30th, 2015 - przez admin

Kontrola dostęu - RogerPrzedstawiamy kilka możliwych rozwiązań na wykonanie systemu kontroli dostępu w dużej firmie. Pod pojęciem dużej firmy rozumiemy obiekt, w którym zostanie wydzielonych minimum 10 stref o różnym poziomie autoryzacji. Mając na co dzień do czynienia z takimi systemami i ich montażem, jesteśmy w stanie zaproponować naszym zdaniem najlepsze rozwiązania, w pełni odpowiadające Państwa potrzebom.

Dla zapewnienia największej wygody korzystania z systemu dostępu, proponujemy naszym klientom montaż systemów opierających się na skanowaniu linii papilarnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje wiele korzyści. Przede wszystkim taki system nie wymaga posiadania karty autoryzacyjne. Wejście do wydzielonych stref następuje poprzez zeskanowanie linii papilarnych określonego palca. Przyczynia się to do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, a jednocześnie eliminuje możliwość utraty lub kradzieży karty.

 

W przypadku, jeżeli firmie nie są potrzebne aż tak daleko idące środki ochrony, możemy zainstalować nieco prostszy system kontroli dostępu, połączony np. z ewidencją czasu pracy. W tym przypadku użytkownicy mogą otrzymać albo kartę autoryzacyjną, albo zostanie im nadany indywidualny kod. Nie polecamy jednak montażu tego drugiego rozwiązania z prostej przyczyny. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo przekazywania kodów pomiędzy pracownikami i podszywania się pod inne osoby. Aby tego uniknąć, przy strefach z bramkami wejściowymi zalecamy montaż kamer przemysłowych, rejestrujących wizerunek osób wchodzących.


Kategoria : Bez kategorii

Skomentuj